moja naj naj naj

Każda z nas ( i każdy) miał w dzieciństwie swoją ulubioną zabawkę: pieska, kotka, lalkę. Tą ukochaną lalę zabierałyśmy wszędzie ze sobą, opowiadaliśmy jej wszystkie sekrety i wypłakiwałyśmy się w jej plastykowe lub szmaciane ramiona kiedy było nam smutno. Gdy byłam malutka nie rozstawałam się z Elą. Później przez długi czas taką laką była dla mnie Ania, która spędza teraz swoją emeryturę w szafie. Ciągle mam do nich obu ogromny sentyment. Oczywiście uwielbiam wszystkie swoje lalki, ale jest kilka, które w jakiś wyjątkowy sposób zawładnęły moim sercem. A ponieważ dostałam kilka pytań co do pewnej szczególnej laleczki, chciałabym ją przedstawić. Oto jedna z moich naj naj naj.
Jest to lalka z serii 4 Ever Best of Friends wyprodukowana przez firmę MGA Entertainment. Ta moja to najprawdopodobniej Calista z serii Pajama Party. Tak wyglądała w oryginale.


Kupiłam ją na allegro, gdy ją zobaczyłam, od razu wiedziałam że ją chcę. Po prostu zakochałam się tej słodkiej buzi. Przyjechała do mnie w oryginalnym stroju., ale bez dodatków. Jej kumpelka też była na sprzedaż, ale ja wybrałam tylko ją.

Lalki sprzedawane były w parach, w końcu to najlepsi przyjaciele. Były, bo po wypuszczeniu lalek z serii BFC MGA zaprzestało ich produkcji. Calista jest zazwyczaj w towarzystwie rudowłosej Noelle. Moja jest sama. Nazwałam ją Korie.

Ma 26 cm i jest cała z gumy. Jak na niewielką lalkę jest dosyć ciężka, bo odlana jest z winylu w całości - nie jest pusta w środku. Ręce i nogi ruchome, choć ręce nie rozchylają się na boki a nogi nie zginają w kolanach. Ma za to ruchome bo wmontowane dłonie, można je wyjąć, co ułatwia ubieranie lalki. Jest nieco grubsza od Basiek czy Stefek. Ot taki mały szkrab ...

A    TUTAJ    i    TUTAJ   trochę więcej informacji na temat tych lalek.

Udostępnij ten post

3 komentarze :

  1. Śliczne są, też polowałam na nie na allegro, ale była licytacja dla mnie niestety nieudana:(

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne ma oczy, tak jakby patrzyła do góry, chyba pierwszy raz taki malunek oka widzę.

    OdpowiedzUsuń